Joomla Free Template by FatCow Hosting

Alfalfa

 

alfalfaAlfalfa

Item # 203
 
Santegra Alfalfa poolt loodud toote koostisse kuuluv rohttaim lutsern, mida juba iidsetest aegadest peale on peetud kõikide ravimtaimede eelkäijaks.
 
Alfalfa on looduslik vitamiinide-mineraalainete ja toitainete kogum kasvava ja nõrgestatud organismi jaoks.
 
Lutsern on hämmastav taim selle poolest, et tema juured tungivad mullas sedavõrd sügavale, et ammutavad mineraale, mis teistele taimedele jäävad kättesaamatuks.
 
Lutserni toimespekter on tingitud taime aktiivsetest koostisosadest, milleks on saponiinid, flavoonid, isoflavoonid jpt. Peale selle leidub lutsernis rikkalikult klorofülli, ballastaineid, valke; selles on A, B1, B6, C, E, K vitamiine ja karotinoide; kaltsiumit, magneesiumit, fosforit, kaaliumit, rauda, tsinki, fluori; polüküllastamata rasvhappeid, samuti proteolüütilisi fermente, mis lagundavad valke ja aitavad kaasa nende omastamisele organismi poolt.
 
Lutsern aitab organismil toksiinidest puhastuda ( eriti jämesoolel ), toetab südame ja maksa tööd, parandab söögiisu ja ainevahetust, tõstab organismi vastupanuvõimet.
 
Uurimused on näidanud, et saponiinid, mida lutsern sisaldab, on võimelised siduma kolesteriini ja blokeerima selle imendumist, langetades seega kolesteriini taset veres. Saponiinid tõstavad arterite elastsust, takistades veresoonte seinte aterosklerootiliste muutuste teket ja sellega kaasnevate südame-veresoonkonna haiguste arenemist.
 
Lutsernis sisalduv kõrge K-vitamiini kogus tõstab vere hüübivust, aidates veritsuste puhul ja tugevdab veene ning kapillaare.
 
Tänu lutsernis olevale aktiivsete ühendite kompleksile aitab selle manustamine alandada põletikulisi protsesse.
 
Kuna lutsern sisaldab isoflavoone ehk taimseid östrogeene, sobib taim menopausi läbivatele naistele, samas suurendab see imetavate emade piimaeritust.
Alfalfa soodustab kusihappe organismist väljutamist, leevendades podagra sümptomeid. Peale selle leidub lutsernis rikkalikult klorofülli, mis aitab taastada normaalset vere koostist. Preparaati võib tarbida ka profülaktilisel eesmärgil. Lutsern on tööstusliku teel saadava klorofülli allikas.
 
Lutsern on üks vähestest rohttaimedest, mis sisaldab taimset fluori. Ladestudes organismi, eelkõige hamba kudedesse, soodustab see hambaemaili moodustumist ja kaitseb hambakaariese tekke eest.
 
Lutsernil on maksa ja verd puhastav omadus, ta aitab organismist vedelikke väljutada, suurendab eesnäärme sekreetide väljavoolu, normaliseerib vee ja soolade ainevahetust.
 
Alfalfa:
 
·        looduslik vitamiinide ja mineraalainete kompleks
·        soodustab organismi puhastumist
·        suurendab imetavatel emadel piimaeritust
·        soodustab hambaemaili moodustumist ja tugevamaks muutumist
 
 
Alfalfa – suurepärane vahend organismi tugevdamiseks. Kasulik kõigile!
 
KOOSTIS ( ühes kapslis ): lutsern (Medicago sativa) – 300mg
 
NÄIDUSTUSED: hüpovitaminoos (soovitatakse eriti lastele ja eakatele inimestele), füüsiline nõrkus, vähene laktatsioon, vee-soolade ainevahetuse häired, kauakestnud ülekoormus.
VASTUNÄIDUSTUSED: individuaalne ravimtalumatus
TARVITAMINE: 2 kapslit 3 korda päevas söögi ajal klaasitäie veega. Ravikuuri kestus – 1-2 kuud.
PAKEND: 100 kapslit.
SÄILITAMINE: hoida lastele kättesaamatus kohas, temperatuuril 15-30ºC. Ärge tarvitage toodet, kui pakend on rikutud või kui pakendil märgitud säilivustähtaeg on möödas.