Joomla Free Template by FatCow Hosting

Black Walnut

 

Black Walnut
Item # 215
 
Santegra poolt loodud toote Black Walnut (Juglans nigra L.)koostisse kuulub musta kreeka pähkli puhastatud roheline koor. Algne nimetus Juglans (Jovis glans) tähendab tõlkes „Jupiteri pähkel”. Vastavalt legendile sõid jumalad maa peale laskudes kreeka pähkleid. Jumalate toit – juba kreeka pähklit iseloomustavast nimest võib välja lugeda tunnustust selle suurepärastele omadustele.
 
Musta pähklit on sajandeid tarvitatud. Aasia rahvaste, samuti Põhja-Ameerika indiaanlaste rahvameditsiinis kasutati musta pähklit laialdaselt kui solkmete ja sooleparasiitide vastast vahendit, ka lahtistina ja mitmesuguste nahaprobleemide puhul.
 
Musta pähkli roheline koor sisaldab orgaanilist joodi, fluoriide, rauda, kaaliumit, A, C, E, P vitamiine, B grupi vitamiine, parkaineid, valke, bioflavonoide. C-vitamiini sisalduse poolest ületab must pähkel nii mustsõstart kui ka apelsini.
Tänu unikaalsele vitamiinide, mineraalide ja toitainete kooslusele on must pähkel eriti kasulik nõrgestatud organismiga inimestele, kes kannatavad hüpovitaminoosi all.
 
Peamiseks aktiivseks aineks on mustas pähklis looduslik antibiootikum (juglon). Sel looduslikul antibiootikumil on antibakteriaalne, seentõve vastane, sooleparasiitide ja solkmete vastane toime. Lisaks normaliseerib juglon soolestiku tegevust, toimides nõrga lahtistava vahendina kõhukinnisuse puhul ja on efektiivne kõhulahtisuse korral.
 
Juglans nigra L. sisaldab ka kootava toimega ühendeid – tanniine.
Tanniinid avaldavad mõju naha pindmistele sooladele ja limaskestadele, vähendades sekreeti ja ärritust, parendavad kudede tihedust, omavad põletikuvastast toimet.
Tanniinid moodustavad tiheda läbimatu kile, mis kaitseb haavu edasistest kahjustustest ja infektsioonist ning sel moel soodutavad nende paranemist.
Kasulike koostisosade rohkus tingib Black Walnut’i laialdase kasutusspektri.
Sellel tootel on suurepärane üldtugevdav toime.
Tavapäraselt tarvitatakse musta kreeka pähkli vilju soolestiku töö normaliseerimiseks: lahtistava vahendina kõhukinnisuse puhul, taastamaks regulaarset soole tühjenemist, kuid ka kõhulahtisuse korral.
Musta pähkli koor toniseerib, soodustab seedetegevust ja toidu omastamist, vähendab koolikuid, kõrvetisi ja gaaside kogunemist nii maos kui ka soolestikus, soodustab sapi eritumist.
Must pähkel stimuleerib taastumisprotsesse organismis.
Musta pähkli pehmet koort kasutatakse seenhaiguste ravimiseks, samuti mitmesuguste nahaprobleemide puhul.
Tänu loodusliku fluori sisaldusele tugevdab Black Walnut hambaid.
Black Walnut sisaldab joodi, mis aitab kaasa kilpnäärme paranemisele. Jood toimib ka antiseptikumina.
Black Walnut omab sooleparasiitide ja solkmete vastast toimet. Parasiitide rünnaku vältimiseks soovitatakse toodet tarvitada kaks korda aastas.
 
Black Walnut:
 
·        sisaldab rikkalikult vitamiine ja mineraalaineid
·        omab kootavat toimet
·        taastab regulaarse soole tühjenemise
·        tõstab söögiisu ning parendab seedetegevust
·        soodustab naha pinna puhastumist ja toitainete omastamist
·        soodustab haavade paranemist
·        tugevdab igemeid ja hambaid
 
KOOSTIS (ühes kapslis): musta kreeka pähkli puhastatud roheline koor (Juglans nigra) – 430mg
NÄIDUSTUSED: hüpovitaminoosi puhul, kasutamiseks parasiitide vastu, korrapäratu soole tühjenemise ravimiseks, probleemse naha raviks.
VASTUNÄIDUSTUSED: individuaalne ravimtalumatus, difuusne toksiline hõõtsik, kilpnäärme ületalitlus.
TARVITAMINE: kaks kapslit kolm korda päevas söögi ajal, klaasitäie veega. Ravikuur kestab üks kuu.
PAKEND: 100 kapslit
SÄILITAMINE: hoida lastele kättesaamatus kohas, temperatuuril 15-30ºC.
Ärge kasutage toodet, kui pakend on kahjustatud või pakendil märgitud säilivustähtaeg on möödas.