Joomla Free Template by FatCow Hosting

Burdock

 

Burdock
Item # 220
 
Burdock on Santegra® naturaalne toode, mis on valmistatud takjajuurest (Arctium m.)
Takjajuurt on iidsetest aegadest mitmete riikide rahvameditsiinis kasutatud verdpuhastava, diureetilise, sapieritust soodustava ja higistamapaneva vahendina.
Takjajuurt on traditsiooniliselt kasutatud Euroopas, Indias ning Hiinas respiratoorsete probleemide, mädanike, liigesevalude ja kuse-eritussüsteemi probleemide korral, samuti terve organismi puhastamiseks. Jaapanis, kus takjajuurt nimetatakse hoopis gobo-ks või vaese inimese kartuliks ning kasutatakse söögiks, on selle tervendavad omadused ammustest aegadest tuntud.
Takjajuur on rikas terve rea bioaktiivsete ainete poolest. Takjajuur sisaldab: umbes 75% frukto-oligosahariite (27-45% inuliini); 0.06-0.18% eeterõlisid, polüatsetüleene, mõruaineid, 1.9-3.65% polüfenoole, sterooli jm. Takjas on samuti rikas mikroelementide poolest.
Burdock soodustab soolade väljaviimist liigestest ning liigesevedeliku tootmist, mistõttu saab seda kasutada probleemsete liigeste korral.
Kliinilised uurimused on näidanud, et frukto-oligosahariidid soodustavad soolestiku n-ö heade bakterite kasvu ja soolestiku mikrofloora tasakaalu taastamist, mis omakorda mõjub positiivselt immuunsüsteemile.
Tänu frukto-oligosahariidide kõrgele sisaldusele saavutatakse püsiv veresuhkru tase. Niiviisi avaldab takjajuur ka kerget hüpoglükeemilist effekti.
Takjajuurt on traditsiooniliselt kasutatud seedeprobleemide korral. Takjajuures sisalduvad mõruaineid avaldavad soodustavat mõju sülje- ja sapieritusele.
Tänu inuliini ja lima-ainete kõrgele sisaldusele avaldab takjajuur positiivset mõju seedetraktile, kaitstes mao limaskesta ärritustest.
Takjajuures sisalduvad polüatsetüleenid avaldavad antibakteriaalset ja seentevastast mõju.
Takjajuures sisalduvad polüfenoolsed ühendid mõjuvad antioksüdatiivselt, kaitstes organismi rakke vabade radikaalide hävitavast mõjust.
Takjajuur soodustab toksiinide väljaviimist organismist. Organismi puhastamine avaldab positiivset mõju naha seisundile ja aitab mitmete nahahaiguste vastu nagu näiteks lööve, vistrikud ja komedoonid ning nahaallergia.
Takjajuur takistab juuste väljalangemist, toidab ja tugevdab juuksejuuri.
Takjajuure lisaväärtuseks on selle ohutus ja kõrvaltoimete puudumine.
 
 
Burdock:
 
·        soodustab organismi puhastamist;
·        soodustab soolade väljaviimist liigestest ning liigese vedeliku tootmist;
·        soodustab naha puhastamist;
·        avaldab positiivset mõju kõhuhäirete ja soolestiku probleemide korral.
 
KOOSTIS (ühes kapslis): takjajuur (Arctium m.) – 420 mg
NÄIDUSTUS: probleemsed liigesed, soolad liigestes, seedimisprobleemid, nahaprobleemid, haprad juuksed ja juuste väljalangemine.
VASTUNÄIDISTUSED: individuaalne talumatus.
KASUTAMINE: 2 kapslit 3 korda päevas klaasi veega. Kuuri pikkus – 1-1,5 kuud.
PAKEND: 100 kapslit.
SÄILITAMINE: hoida lastele kättesaamatus kohas, temperatuuril 15-30ºC.

Ärge kasutage toodet, kui pakend on kahjustatud või pakendil märgitud säilivustähtaeg on möödas.