Joomla Free Template by FatCow Hosting

Fish Oil GP

 

Fish Oil GP
Item # 0880
 
Kellelegi ei ole saladuseks, kui tähtsat osa tervise hoidmisel etendab õige toitumine. Selle kohta on palju tõendeid, et kalaõli on inimesele väga kasulik. See ei ole mitte ainult täiendavaks A- ja D-vitamiini allikaks, vaid sisaldab ka poolküllastamata rasvhappeid – eikosapentaeeni (EPA) ja dokosaheksaeeni (DHA), mis kuuluvad asendamatute omega-3 rasvhapete rühma.
Omega-3 rasvhapped, mis kuuluvad rakumembraani koostisse, on inimese organismile eluliselt vajalikud ja neil on erakordselt tähtis osa ainevahetuses. Kuna aga inimorganism neid ise ei tooda, on äärmiselt oluline neid toiduga saada.
Omega-3 rasvhappeid on lina- ja sojaõlis, kreekapähklites, mereplanktonis ja rasvases kalas. Linaõli põhikomponent on alfa-linoolhape, kalaõlis aga EPA ja DHA, mis on palju kasulikumad ja aktiivsemad. Alfa-linoolhape võib organismis konverteeruda EPA-ks ja DHA-ks, kuid see protsess ei ole kuigi efektiivne, eriti eakate inimeste puhul.
EPA ja DHA tõsisem uurimine algas eelmise sajandi 70-ndatel aastatel, kui taani arstid teatasid, et Gröönimaa eskimodel esineb haruharva südamehaigusi ja artriiti, vaatamata sellele, et nende toidus on palju rasva. Uurimused tegid kindlaks, et eskimode toit sisaldas suures koguses polüküllastamata rasvhappeid – EPA-d ja DHA-d. Hiljem leidis kinnitust oletus, et rasvhapped etendavad tähtsat osa ateskleroosi, infarkti, depressiooni ja mõningatesse kasvajatesse haigestumise vältimisel.
Kliinilised uurimused on näidanud kalaõli sisaldavate toidulisandite suurt efektiivsust südame-veresoonkonna tugevdamisel, silmade tervise säilitamisel, immuunsüsteemi tugevdamisel, põletikuliste protsesside ja nahaprobleemide puhul.
Inimese aju tarvitab umbes 20 grammi DHA-d päevas. DHA madal tase on seotud alanenud serotoniinitasemega ajus, mistõttu haigestutakse depressiooni. Rida uurimusi on leidnud seose omega-3 rasvhapete madala taseme ja depressiooni vahel. Regulaarne rasvaste kalaliikide tarbimine aitab aeglustada ajus toimuvaid ealisi muutusi, ennetades mälu ja taju halvenemist.
Piisav DHA ja EPA tarvitamine on eriti oluline raseduse ja rinnaga toitmise ajal.
DHA moodustab 15-20% ajukoorest ja 30-60% silma võrkkestast ning on seepärast hädavajalik loote normaalseks arenguks ja vastsündinu terviseks.
Sydney Ülikooli teadlased avastasid, et lastel, kellele regulaarselt kalaõli antakse, on risk astmasse haigestuda neli korda väiksem kui nende kaaslastel, kelle toidusedelis on vähe kala. Kalaõli soodne mõju oli märgatav ka teiste kopsuhaiguste puhul.
Omega-3 rasvhapped võimaldavad veresoonte elastsust säilitada ja taastada; aitavad ennetada trombide moodustumist; aitavad alandada vere kolesteriini ja triglütseriidide taset; parendavad vereringet; normaliseerivad arteriaalset vererõhku; stabiliseerivad südame rütmi; on tarvilikud aju normaalseks arenguks ja funktsioneerimiseks; tugevdavad immuunsüsteemi. Kalaõli mõjub soodsalt kuivale nahale, tehes seda pehmemaks, siledamaks ja elastsemaks. Parendab juuste struktuuri.
Kahjuks söövad vaid vähesed meist piisavas koguses kala. Kuid suurele enamusele on firma Santegra loonud suurepärase loodusliku toote, mis on valmistatud merekalade maksast – Fish Oil GP. Vaid kolm kapslit päevas tagavad ülivajalike ainete taseme, toetamaks eluliselt tähtsate organite tööd ja südame-veresoonkonna süsteemi.
Fish Oil GP avaldab soodsat mõju kõigile tähtsatele füsioloogilistele protsessidele organismis.
 
Fish Oil GP:
 
·        eluliselt vajalik, kui toidus puudub piisav kogus polüküllastamata rasvhappeid
·        parendab südame-veresoonkonna funktsioone
·        alandab triglütseriidide taset
·        aitab normaliseerida vere kolesteriinisisaldust
·        vähendab kolesteriini ladestumise ohtu veresoonte seintele, parendab nende elastsust.
·        soodustab vereringe parenemist
·        alandab sapi litogeenseid omadusi
·        on hädavajalik, säilitamaks normaalset ajutegevust
·        parendab immuunsüsteemi reaktsioone
 
KOOSTIS: (ühes kapslis): E-vitamiin (d-alfa tokoferool) – 1ME; kalaõli – 1g (EPA – 180mg, DHA – 120mg).
NÄIDUSTUSED: südame-veresoonkonna haiguste profülaktika, kõrgenenud kolesteriinitase, veresoonte elastsuse halvenemine, maksa- ja sapifunktsioonide häired, naha kuivus, organismi üldine tugevdamine.
VASTUNÄIDUSTUSED: individuaalne ravimtalumatus, äge koletsüstiit.
TARVITAMINE: kolm kapslit päevas koos toiduga
PAKEND: 90 kapslit
SÄILITAMINE: hoida lastele kättesaamatus kohas, temperatuuril 15-30ºC.

Ärge tarvitage toodet, kui pakend on kahjustatud või kui pakendil märgitud säilivustähtaeg on möödas.