Joomla Free Template by FatCow Hosting

Licorice

 

Licorice
Item # 265
 
Licorice on naturaalne, ainulaadsete omadustega Santegra toode, mis on valmistatud lagritsa-magusjuurest.
Rahvameditsiinis kasutatakse lagritsa-magusjuurt (Glycyrrhiza glabra) juba ammustest aegadest. Lagritsat kasutati pea kõikide ravimite koostises. Vana-Kreekas kasutati lagritsa-magusjuurt köha ja astma raviks. Alates keskajast mainitakse largitsat enamikus meditsiiniraamatutes ja raviainete loeteludes. Abu Ali Ibn Sina soovitas kasutada lagritsa-magusjuurt neeru- ja kusepõie haiguste ravimisel, samuti gastriidi, palaviku, kopsuhaiguste jm korral.
Hiinas hakati lagritsa-magusjuurt kasutama enam kui 5000 aastat tagasi. Arvatakse, et see taim lisab elujõudu ja energiat ning aitab aeglustada vananemisprotsessi. Ka roomlased uskusid taime raviomadustesse ja lülitasid selle rooma sõdalaste ratsiooni.
Idamaades kasutati lagritsat üldtugevdava ja toniseeriva ainena.  
Tänapäeval on teadlased eraldanud lagritsa-magusjuurest glütsürritsiini, triterpenoid saponiine, flavonoide, isoflavonoide, tärklist, kumariini, sahharoosi, glükoosi, manniiti, mõru-aineid, kummivaike, asparagiini, mineraalsoolasid, pektiinaineid jm. Kõik need ained kindlustavad antud taime soodsa mõju inimtervisele.
Seoses neerupealiste hormoonidele sarnaste tetraterpeensete ühendite uurimisega on kasvanud paljude teadlaste huvi lagritsa-magusjuure vastu. Erilist tähelepanu köidab glütsürritsiin, mille omadused on sarnased kortisoonile. Glütsürritsiin avaldab põletikuvastast ja allergiavastast mõju. suurendab ripsepiteeli aktiivsust ja ülemiste hingamisteede limaskestade sekretoorset funktsiooni, suurendab röga eritumist, omab leevendavat ja põletikuvastast mõju, mobiliseerib organismi kaitsejõude.
Lagritsa-magusjuur on samuti kasulik maohaavandite korral. Lagritsat on ammustest aegadest kasutatud seedetrakti limaskestade põletike ja haavade raviks. Põletikuvastast ja spasmolüütilist toimet omades avaldavad lagritsas leiduvad flavonoidid organismile mitmekülgset mõju ja vähendavad kapillaaride haprust.
Tänu limaainetele ja kummivaikudele võib lagritsa-magusjuurt kasutada kõhulahtistina, köha leevendava ja röga lahtistamist soodustava ainena.
Toidutööstuses hakati hiljuti lagritsa-magusjuurt kasutama ka suhkru asendajana (glütsirrisaad on suhkrust 50 korda magusam).
Lagritsal on maksa kaitsev toime. Aidates toota interferooni ja antikehasid, omades antioksüdatiivset ja viirusevastast effekti.
töötab see taim hepatoprotektorina.
Üheks lagritsa-magusjuure märkimisväärseks omaduseks on selle omadus võimendada teiste taimede toimet. Just seetõttu kasutatakse ja on alati kasutatud lagritsat rahvameditsiinis nii laialdaselt.
Kokkuvõtteks: Licorice´i võib kasutada abiainena külmetuse korral, see avaldab positiivset mõju seedetraktile, on kasulik samuti maomahla liigse happelisuse korral, omab nõrka kõhulahtistavat toimet, avaldab organismile stimuleerivat ja toniseerivat mõju.
 
Licorice:
·        röga lahtistava toimega ja soodustab lima-eritust
·        üldtugevdaja ja toniseerija
 
KOOSTIS (ühes kapslis): lagritsa-magusjuur (Arctium m.) – 420 mg
 
NÄIDUSTUS: maomahla liigne happelisus; ülemiste hingamisteele põletikulised protsessid, probleemid röga eritumisega; seedetrakti põletike profülaktika:
 
VASTUNÄIDISTUSED: individuaalne talumatus.
KASUTAMINE: 2 kapslit 3 korda päevas klaasi veega koos toiduga.
PAKEND: 100 kapslit.
SÄILITADA: lastele kättesaamatus kohas, temperatuuril 15-30C º. Ärge kasutage toodet kui kaitseplomm on vigastatud või on lõppenud kehtivusaeg!