Joomla Free Template by FatCow Hosting

Kuidas tulla toime kaamosega

Psühhoterapeut Tiina Mariam Reinsalu nõuanne kaamosega toimetulemiseks:

Pime ja porine sügisaeg on paljude inimeste jaoks raske taluda – meeleolu kipub langema, hommikuti pole tuju üles tõusta, töö ja tegevused ei paku huvi, meelde tuleb kõik see, mis on untsu läinud.

Et oma enesetunnet turgutada, on tarvis sinna vahele tilgutada rõõmsaid elamusi. Teadlikult. 
Tee kaks nimekirja. Ühte tulpa kirjuta vähemalt kümme asja, mida sulle tõeliselt meeldib teha. Ilma kriitikata, olgu nad nii kummalised või tühised kui tahes. Kui sulle pakub mõnu lihtsalt voodis vedeleda, siis pane kirja. Kui näiteks kõva häälega laulda, kuigi sa viisi ei pea, märgi seegi üles. Massaaž, lugemine, käsitöö, jalutamine, koeraga mängimine....

Teise tulpa järjesta vähemalt kümme tegevust, mis erilist rõõmu ei paku, aga pärast mida on enesetunne parem. Näiteks koristamine tundub tüütu, aga hiljem on puhtas toas lahe toimetada. Trenni minna on eneseületus, aga pärast suriseb keha nii mõnusalt.

Siis leia aega iga päev kummastki kategooriast vähemalt kahe tegevuse jaoks. Kasvõi natukene, kasvõi veerand tundi. Luba endale kohustuste vahel teha regulaarselt midagi enda, just sinu enda jaoks rõõmustavat ja naudi seda täiega, naudi teadlikult. Iga päev. Täna ja homme ja ülehomme, järgmisel päeval ja sellest järgmisel... Märka, kuidas tähelepanu nihkub lohutult aastaajalt, väliselt pimeduselt sinu sisse, rõõmu ja valguse keskele.