Joomla Free Template by FatCow Hosting

Tervendav puhkusereis kodust lahkumata

Taas on kätte jõudnud aasta kõige pimedam ja porisem aeg. Pidev sombune seis akna taga ei tee meeleolu just kõige rõõmsamaks ja see on kehalegi roiutav, uimastav ja kurnav. Töödes-õpingutes on enamasti praegu aktiivne periood ning talvepuhkus tundub veel mägede taga olevat. Kuid hea tahtmise juures on võimalik ka praegusel ajal head enesetunnet säilitada.
 
Üheks lihtsaks võtteks enese laadimisel on tervendav visualiseerimine. Teadvusel on ülisuur mõju meie elule ja tegevusele ning puhtalt mõtete muutmisega saame me väga palju muuta.

Aga mida siis sellisel sombusel sügisõhtul endale ette kujutada? Täpselt seda, mida sa praegu kõige rohkem ihkad ja millest kõige enam puudust tunned. Kui see on näiteks päike ja soe merevesi, siis leia endale mugav istumise koht, pane silmad kinni, hinga paar korda rahulikult sisse ja välja ning kujuta ette, kuidas sa istud imekaunil suvepäeval rannas. Päike paitab sinu nahka, meretuul silitab õrnalt juukseid, sa hingad sisse soolast õhku ja tunned piiritut vabadust. Mine selle pildi sisse nii sügavale, kui vähegi võimalik.
 
Tunne päikesepaistet nii keskendunult, et sul hakkab soe, justkui oleksidki sa rannas. Ja siis, kui sulle meeldib, tõuse mõttes püsti ja sammu lainete poole, kasta end mõnusasse sooja soolasesse merevette. Jällegi ole pildis nii kohal, et tunneksid iga oma naharakuga kokkupuudet veega. Ela sellesse pilti niivõrd sisse, et kogeksid igat nüanssi - hingelist vabadust, puhkuseajale omast lõõgastunud ja rahulikku meelt, naudingut lihaste liikumisest jms. Aga kui sulle ei meeldi mererand ja päikesepaiste, siis võid ette kujutada mistahes mälupilti, mis sind kosutab, lõõgastab ja uue energiaga laeb. Kui sa sel viisil oled kümmekond minutit end laadinud, siis ava oma silmad ja tee oma toimetusi edasi. Olen kindel, et tunned end justkui uuestisündinuna, justkui oleksidki vahepeal puhkusereisil käinud.