Joomla Free Template by FatCow Hosting

Eksootilised parasiidid tegid minust narkari

22 aastane Jaanus saabus eelmise aasta suvel pikemalt reisilt Lõuna-Ameerikasse. Väga palju meeldivaid emotsioone, aga reisiväsimus ei tahtnud kuidagi üle minna. Enesetunne läks iga päevaga järjest hullemaks ja lõpuks tuli juba minestus peale.

Noormees pöördus erakorralissse meditsiini, kus ta pandi tilgutite alla ja sealt saadeti koju sõnadega: „Sellise seisundi põhjustab asjaolu, et olete narkomaan.” Suuremat šokki on raske ette kujutada, mis seda äärmiselt karsket noormeest tabas.

Noormehe ema tuli koos vaevu jalul seisva pojaga meie kliinikusse uuringule, et välja selgitada, mis oli sellise seisundi põhjustajaks. Uuringu käigus selgus, et tegemist oli haruldase komplekti eksootiliste parasiitidega. Mõned neist oli saadud veega, mõned toiduga, mõned naha kaudu. Parasiidid olid põhjustanud ägeda põletiku seedesüsteemis, näärmete töö oli häiritud.


Parasiitnakkuste puhul on inimese immuunsüsteem tugeva koormuse all ja kurnatud, võib tekkida teisene immuunodefitsiit. Parasitoos põhjustab hüpovitaminoosi, vereloome häireid, kaaliumi, vase, magneesiumi, seleeni, tsingi ja veel paljude mikroelementide puudujääke organismis ja võib pikemas perspektiivis põhjustada isegi onkoloogilisi haigestumisi.

"Kroonilise väsimuse sündroom" kujutab endast nõrkust, kehatemperatuuri põhjusetut alanemist või kõrgenemist, emotsionaalset ebastabiilsust, tähelepanu keskendumise häireid ja halba mälu. Need sümptomid on tingitud parasitoosi poolt põhjustatud aneemiast, intoksikatsioonist, organismi üldisest toitainete puudusest.

Kui olete tulnud kaugelt reisilt ja reisiväsimus ei taha kuidagi üle minna, laske kindlasti kontrollida organismi parasiitide suhtes. Võite olla nakatunud ilma, et teil sellest õrna aimu oleks.

Jaanuse enesetunne hakkas õige ravi tulemusel kiirelt paranema. Mõne aja pärast rääkis ta juba lõbusas sõprade seltskonnas oma reisimuljeid. Ta jättis mainimata, et teda narkariks oli tembeldatud...