Joomla Free Template by FatCow Hosting

Õige toit tegi imet

Martini ema meenutab:

Martin oli väikelapse eas täpsustamata diagnoosiga laps, kellel esinesid mitmed käitumisprobleemid. Probleemid algasid rahutusega, pikkade nutuhoogudega, unetute öödega. Kolmeaastasena tekkisid hüsteeriahood, vägivaldne käitumine, asjade lõhkumine. Ka kõne areng polnud eakohane.

Proovisime igasuguseid väga erinevaid teraapiaid alates psühhoteraapiast kuni hipoteraapiani. Miski paraku oluliselt ei aidanud. Kui laps oli 10-aastane, saime jälile asja tuumale: probleeme tekitas toiduainete varjatud talumatus. Tema puhul oli probleemide allikaks üks selle erivorme ehk opioidsete peptiidide teke tema organismis. Need ühendid tekkisid puudulikult lõhustunud teravilja- ja piimatoodetest ehk siis toiduainetest, mida ta armastas süüa üle kõige!
 
Poolteist aastat pärast gluteeni- ja kaseiinivaba dieedi alustamist oli tõsistest käitumisprobleemidest, hüperaktiivsusest ja autistlikest joontest järel vaid halb mälestus. Soovisime veelgi paremini Martini menüüd koostada, seepärast tegime talle ka toidutalumatuse testi. See tõi lisaks eelpoolmainitud piima- ja teraviljatoodetele välja mõningaid toiduaineid, mida ta ei talu.
 
Mitmeid aastaid tuli tegeleda ka tema soolestiku mikrofloora taastamisega ning organismi varustada hädavajalike vitamiinide ja mineraalainetega. Kui spetsiaalmenüüst mitte kinni pidada, ilmuvad praegugi taas käitumishäired, paha tuju ja ärritatud olek. Meie pere pole siiani kahetsenud, et sellise range menüümuutuse ette võtsime – lapse heaks polnudki muud valikut. Toit oli see, mis poisil käitumishäireid põhjustas.
 
Tänaseks on Martin tavaline 16 - aastane teismeline poiss.